Протягом двох тижнів на навчальному полігоні НУЦЗУ працювала позаштатна водолазна група «Тритон»

З 15 липня навчали першокурсників Національного університету цивільного захисту України, які, дотримуючись карантинного режиму, проходять табірний збір на навчально-тренувальному полігоні в ур. Фігуровка, фахівці позаштатної водолазної групи «Тритон». До складу групи увійшли курсанти 2-го та 3-го курсів факультету цивільного захисту НУЦЗУ В`ячеслав Воронько, Андрій Сергієнко, Богдан Шевченко, Артем Шестопалов та Олег Яременко, серед них була й одна дівчина – курсантка 3-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил Дар`я Бачал. Всі «тритонівці» – сертифіковані професійні водолази 3-го класу І-ІІ групи спеціалізації робіт, що дозволило їм виконувати як рятувальні, так і підводно-технічні роботи. Розпочали свою діяльність водолази з вилучення із дна акваторії пляжу човникової станції навчального полігону всіх сторонніх та небезпечних предметів, а також вони вручну прокосили під водою серпами та мачете водорості, що заважали проводити заняття першокурсникам. Так, протягом своєї роботи професійні водолази відповідно до карантинного режиму провели заняття для першокурсників за програмою «Матрос-рятувальник», де слухачі-добровольці відпрацювали елементи порятунку постраждалого на воді, дії щодо надання домедичної допомоги потопаючому, засвоїли практично прийоми прикладного плавання та пірнання та навчились користуватись рятувальним човном. Також фахівці водолазної групи допомогли викладачам провести планові заняття з основ порятунку на воді, що входять до програм «Професійна підготовка рятувальника» та «Основи пожежно-рятувальної справи».
Крім того, водолази мали власні тренувальні спуски із плавзасобів на швидкій течії та виконали роботи із обстеження технічного стану аварійного дерев`яного мосту. Ці роботи тривали в ускладнених умовах: засмічення грунту сторонніми предметами, наявність під водою завалів із дерев та водоростей, можливість потрапляння у них трупів тварин, утворення зачепів із залишків рибальських сіток, гачків тощо. Та професійні водолази НУЦЗУ впорались з цим на «відмінно».

Прес-служба НУЦЗУ

Діяльність НУЦЗ України - у світовому рейтингу Webometrics 2020 року

За опублікованими у липні 2020 року результатами досліджень всесвітнього рейтингу університетів Webometrics Ranking Web of Universities Національний університет цивільного захисту України посів 72 місце серед 317 закладів вищої освіти України.

Це найкращий показник серед ЗВО силових структур. Рейтинг складається на підставі декількох показників, одним з яких є місце університету у рейтингу цитування за профілями у Google Scholar.

Як відомо, вебометричний рейтинг університетів світу (Webometrics ranking of world’s universities) – один з найбільш авторитетних рейтингів міжнародних рейтингів університетів світу. Він існує вже 18 років поспіль. Рейтинг Webometrics публікується двічі на рік (у червні-липні і січні-лютому) та охоплює близько 25 тисяч університетів з усього світу.

Головна ідея рейтингу полягає в оцінюванні наукової, навчальної та соціальної місії університетів опосередковано через показники представленості університету у веб-просторі.

Результати рейтингу дають оцінку присутності університету в Інтернеті, рівень значності та відкритості публікацій університету в науковому всесвітньому середовищі та рівень цитування публікацій науковців університету за показниками наукометричної бази Google Scholar та бази наукових періодичних видань «Scopus». Також оцінюється якість та вага  науково-освітнього контенту розміщеного на веб-ресурсах закладу вищої освіти.

Прес-служба НУЦЗУ

Першокурсники НУЦЗУ стали учасниками навчально-тренувальних стрільб

29 липня 141 першокурсник та 14 науково-педагогічних працівників Національного університету цивільного захисту України у рамках дотримання карантинного режиму здійснили піший марш-перехід до навчального полігону військової частини у с. Башкирівка Харківської області. Тут у рамках комплексного заняття з дисципліни «Основи спеціальної та військової підготовки» (розділ «Вогнева підготовка») було проведено навчально-тренувальні стрільби під керівництвом начальника кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки Ігоря Толкунова та викладачів кафедри.

Комплексне заняття складалося з трьох етапів, основною метою яких було закріплення знань і умінь особового складу щодо здійснення марш-переходу та отримання навичок користування вогнепальною зброєю – 7,62 мм автоматом Калашникова.

Незважаючи на високу температуру навколишнього середовища, першокурсники справились із поставленими завданнями на високому рівні та повернулися до місця дислокації у повному складі.

За згуртованість підрозділу, стійкість, завзятість, фізичну витривалість, начальник табірного збору Олег Семків від імені ректора університету оголосив подяку особовому складу.

Прес-служба НУЦЗУ

Співробітники оркестру та клубу НУЦЗУ провели концерт-лекцію для першокурсників на навчальному полігоні у с. Фігуровка Харківської області

17 липня співробітники оркестру та клубу Національного університету цивільного захисту України провели концерт-лекцію для першокурсників, які наразі перебувають на навчально-тренувальному полігоні у с. Фігуровка Харківської області. Незвичайний концерт в умовах карантину відбувся за участі диригента оркестру Георгія Зуба та представників оркестру, а також провідного фахівця Миколи Целуйка. 

Курсанти розширили свої знання щодо загальних і базових понять про музику, її впливу на людину, видів музичних інструментів та їхнього використання, основних напрямів у музиці, а також прослухали виконання різних музикальних жанрів і стилів від класичної академічної музики до сучасної. 
Поринути у світ прекрасного курсантам допомогли композиції Йогана Себастьяна Баха, народні українські, естрадні та джазові мелодії і клубна музика у виконанні оркестрантів. 
Нагадаємо, що наразі для 150 першокурсників університету на навчально-тренувальному полігоні, відповідно до вимог карантину,тривають навчальні заняття. 

Прес-служба НУЦЗУ

Більше статей...